FAQ

Przy realizacji każdego zlecenia informatycznego, podejmowane decyzje mają kluczowy wpływ na rozwiązania stosowane w projekcie, i jego dalszy rozwój. Dlatego bardzo istotnym elementem są tu wstępne konsultacje, oraz omówienie oczekiwań i wymagań klienta.

Wiemy że decyzje podejmowane w atmosferze zasłyszanych skądś sugestii, lub nieskonsultowanych pomysłów, mogą prowadzić do późniejszych dodatkowych zmian, lub mało funkcjonalnych rozwiązań. Dlatego staramy się podczas bezpośrednich spotkań, szczegółowo omawiać wszystkie aspekty projektu, i wyjaśniać sprawy techniczne.

Na terenie Krakowa i okolic dojeżdżamy do klienta na bezpłatne konsultacje. Dzwoniąc pod numer 601 949 949, możesz umówić się z nami na wizytę, przyjedziemy do Ciebie i na miejscu zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązania informatyczne dla Twojej firmy i biznesu.

Czas realizacji projektu określany jest indywidualnie z każdym klientem, i zależy od kilku czynników na które mogą się składać…

- złożoność samego projektu,
- wybrana technologia wykonania,
- czas dostarczenia materiałów przez klienta (opisy, zdjęcia itp.),
- zakolejkowanie innych prac,

Ponieważ każdy projekt jest inny, nie traktujemy zleceń schematycznie. Do wszystkich realizacji podchodzimy bardzo starannie, analizując czas potrzebny na ich realizację. Zdarza się np. iż opisy czy zdjęcia produktowe do sklepów internetowych czy stron, powierzane są do wykonania nam, a czasem klient decyduje się na samodzielne wykonanie wszystkiego, i termin oddania projektu ulega przez to wydłużeniu. Dlatego w wypadku każdego zlecenia, po wykonanej analizie i wycenie, określamy również czas jego realizacji.

Cena sklepu internetowego w dużej mierze uzależniona jest od stopnia jego skomplikowania, stosowanej technologii, i innych czynników bez których trudno dokładnie skalkulować jego koszty. Jednak każdy kto decyduje się na realizację takiego projektu, powinien unikać szybkich i łatwych wycen, gdyż sugerują one traktowanie realizacji w sposób szablonowy, i powielany dla wielu klientów w tej samej formie.

Mając na względzie zróżnicowanie branżowe, oraz róże modele sprzedażowe przyjęte w firmach, warto poświecić trochę czasu na omówienie indywidualnych pomysłów dla własnego sklepu internetowego. Ponieważ tego typu konsultacje z nami, mogą wygenerować szereg ciekawych pomysłów i rozwiązań, dlatego etap wyceny projektu omawiany jest na samym końcu. Dzięki temu dla całej realizacji możemy przyjąć elastyczny plan rozliczeniowy, dając możliwość metodycznej rozbudowy sklepu o ustalone funkcje, w kolejnych etapach.

Nie każdy wie, iż realizacja strony internetowej czy sklepu, to zaledwie początek działań w Internecie. Firmy aktywnie zabiegające o klienta w sieci, realizują szereg działań poprawiających zaplecze informacyjne i wizerunkowe, oraz technologiczne swoich projektów. Mogą się składać na to realizacje, profesjonalnych zdjęć obiektów lub fotografii produktowych, filmów i spotów reklamowych, opisów i artykułów do stron itp. Równie istotnym, a może nawet ważniejszym elementem jest sam marketing strony internetowej lub sklepu, jego odpowiednie pozycjonowanie, realizacja kampanii reklamowych i szereg innych działań. Ostatnim elementem wśród takiego wsparcia jest realizacja dozoru technicznego projektu.

Nasi informatycy służą nie tylko stałym wsparciem wykonanego projektu, ale i możliwością jego modernizacji i dalszej rozbudowy. Takie wsparcie pozwala na bieżąco dostosowywać projekt do kierunku działań firmy, i jej planowanych zmian.

W ramach oferowanego wsparcia, zapewniamy wszystkim naszym klientom wymienione wyżej działania. Służymy poradą na każdym etapie współpracy, dzięki czemu pomagamy ustalić optymalne kierunki działań i rozwoju projektu, oraz dobrać do niego najlepsze rozwiązania technologiczne. Realizując u nas projekt, możesz być pewny iż nie pozostaniesz z nim sam, i będziesz mógł zawsze liczyć na wsparcie naszego zespołu.

Każda strona internetowa wymaga contentu, czyli odpowiedniej treści do jej zagospodarowania. Niezależnie od rozbudowania projektu, ilości podstron czy działów, jej zawartość powinna być merytoryczna, i gwarantować kompleksowe zaplecze informacyjne dla klienta. Wiąże się to więc z potrzebą przygotowania i wyselekcjonowania odpowiednich materiałów do strony.

Jeśli realizacja i przygotowanie contentu nie wchodzi w zakres naszych działań, podczas realizacji projektu oczekujemy dostarczenia takich materiałów od klienta. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę iż samodzielne przygotowanie wartościowych i merytorycznych treści do strony bywa czasochłonne, i często zajmuje dużo więcej czasu, niż sama realizacja strony internetowej.

Dlatego już na samym początku prac, określamy klientowi co warto dostarczyć, aby jego strona internetowa stanowiła dla odbiorcy ciekawe miejsce do odwiedzania i realizowania zamówień. W zakres tych materiałów wchodzą unikalne i rozbudowane opisy maksymalnie wyczerpujące dane zagadnienie, profesjonalne zdjęcia lub filmy, szczegółowe cenniki, pliki do pobrania, i inne elementy prezentujące jego działalność.

Warto mieć świadomość faktu, iż merytoryczne i wartościowe opisy, oraz atrakcyjnie przygotowane zdjęcia, znacznie lepiej zaprezentują nas przed klientem i będą bardziej efektywnie pracować na nasz sukces w sieci. Dlatego odpowiednie zaangażowanie w ich przygotowanie, na pewno będzie później procentować.

Jest to system umożliwiający zarządzanie treścią własnej strony www, za pomocą panelu administracyjnego, do którego dostęp uzyskujemy poprzez przeglądarkę internetową. Zarządzanie takie polega na zmianie, rozbudowie lub usunięciu publikowanej na stronie treści. Poprzez ten system administrator lub użytkownik otrzymują możliwość dokonywania modyfikacji całej strony, lub pewnej jej części. Zakres tych modyfikacji jest uwarunkowany stopniem rozbudowania samego systemu CMS, który to dobierany jest w zależności od potrzeb i stopnia rozbudowania samej strony internetowej.

Dodatkowo może on być wyposażany w wiele przydatnych funkcji, zwiększając tym samym możliwości administrowania i zarządzania zarówno treścią, jak i plikami graficznymi bazami danych, czy systemami księgowymi. Obecnie system CMS przeżywa swój gwałtowny rozwój, oparta na nim jest praktycznie większość stron, serwisów czy blogów spotykanych w sieci. Dlatego w obecnym czasie nie sposób wyobrazić sobie realizacji nowoczesnej strony internetowej bez takiego systemu.

Za jego stosowaniem przemawia niewątpliwa funkcjonalność jak i czynnik ekonomiczny. Zyskując możliwość stosowania platformy CMS, użytkownik może dokonywać dynamicznego generowania treści strony www, przez co informacje zawarte na niej mogą ulegać szybkim uaktualnieniom i zmianą, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotnym elementem działania w sieci. Prace te można realizować przy zachowaniu niskich kosztów, gdyż system ten nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej ani języków programowania.

Jest to usługa polegająca na udostępnieniu klientowi pod określone działania na potrzeby Internetu, wydzielonego miejsca na serwerze, lub całego serwera. Dzięki temu zyskuje On możliwość przechowywania plików i zasobów konkretnej strony internetowej, sklepu lub serwisu. To właśnie nieprzerwane funkcjonowanie takiego serwera, umożliwia działanie strony internetowej, a także stały dostęp do konta ftp, własnej poczty i innych zasobów.

Ze względu na wyższe koszty posiadania, obsługi i administracji własnego serwera, powstały firmy zajmujące się profesjonalnym świadczeniem tego typu usług. Zdecydowana większość stron w sieci, ma niewielkie wymagania hostingowe, dlatego firmy pośredniczące mogą pozwolić sobie na znaczne obniżenie kosztów poprzez tworzenie na jednym serwerze wielu kont abonamenckich. Dzięki temu koszty utrzymania i obsługi rozkładane są na wielu klientów, a w razie potrzeby parametry serwera zawsze mogą być zwiększone.

Dobierając parametry hostingu zawsze warto określić indywidualne potrzeby odbiorcy, i zachować pewien bufor bezpieczeństwa. Usługa hostingu może przyjmować formę wydzielonego miejsca na dysku jak również zaawansowanej opcji serwerów wirtualnych lub dedykowanych. Tak więc dokonując takiego wyboru warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam w doborze i konfiguracji hostingu pod własne wymagania i potrzeby. Ponieważ jest to tak istotny element działania naszej strony internetowej, należy zawsze pamiętać iż źle dobrany hosting może skutecznie utrudniać lub wręcz zablokować prawidłowe działanie strony lub sklepu internetowego.

Podstawowe czynniki na które należy zwrócić uwagę przy wyborze hostingu to:
- dostępna przestrzeń dyskowa ( czyli pojemność konta )
- maksymalny transfer przydzielony do/z konta ( w okresie miesięcznym lub rocznym )
- szybkość łącza ( jego przepustowość w ramach przydzielonego transferu )
- ilość i dostęp do baz danych ( np. MySQL ) obsługa języków skryptowych ( np.PHP )

Proces ten polega na działaniu którego celem jest wyniesienie do wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, konkretnej strony internetowej lub sklepu. Składa się na niego wiele mechanizmów i czynników, które warunkują efekt końcowy. Niestety w zależności od obłożenia wybranych fraz, oraz nasilenia działań konkurencji, wymagają one odpowiedniego nakładu pracy i środków.

Proces pozycjonowania stanowi nowoczesną formę marketingu, i odpowiednio prowadzony gwarantuje osiągnięcie wysokich wyników. Dzięki temu firma ma możliwość dotarcia z ofertą do większej grupy odbiorców, i pozyskiwania nowej grupy klientów. Dziś skuteczne pozycjonowanie wielu stron może być procesem żmudnymi i czasochłonnym, jednak w perspektywie dłuższego czasu przyniesie na pewno wymierne korzyści.

W ramach istotnych czynników wpływających na proces pozycjonowania, należy wymienić między innymi:
- Budowę i strukturę samej strony, zarówno pod względem kodu, responsywności, jak i samego wewnętrznego linkowania, ilości i wartości podstron, optymalizacji SEO itp.
- ( BL - Back Links ), czyli ilość i jakość linków odnoszących się do naszej strony, z innych stron, serwisów, portali czy blogów.
- ( Content ), zawartoć strony, czyli treść która się na niej znajduje, jakość i forma opisów, stosunek występowania słów kluczowych w odniesieniu do całej zawartości itp.
- konkurencyjności wybranych fraz, czyli to jak duże jest obłożenie pozycjonowanych fraz.

MySQL - to bezpłatny system oparty na obsłudze baz danych i relacji z nimi. Został on stworzony przez Szwedzką firmę MySQL AB, i jest rozpowszechniany na zasadach licencji GPL ( General Public License ). Twórcy systemu głównie położyli nacisk na jego szybkość działania, niestety zaniedbując trochę w wersji początkowej jego zdolności kompatybilności z innymi systemami. Jednak w obecnym czasie przy zastosowaniach internetowych, jest on najpopularniejszym systemem zarządzania bazą danych. Jego stosowanie w znacznym stopniu ułatwia tworzenie zaawansowanych aplikacji do obsługi rozbudowanych portali i serwisów internetowych, bazujących na dużej ilości usystematyzowanych danych.

W zakresie stosowania takich baz mogą się znaleźć listy produktów, klientów, zdjęć czy dokumentów. Na obecnym etapie MySQL obsługuje większość standardu ANSI/ISO SQL gwarantując stabilność i bezpieczeństwo w pracy. Dzięki dużej elastyczności może on być stosowany przy różnych projektach, zarówno w dużych przedsiębiorstwach jak i mniejszych firmach. Jednym z najczęstszych zastosowań bazy MySQL są sklepy internetowe, to właśnie dzięki możliwości kodowania znaków dla każdego pola osobno, staje się możliwe nanoszenie zmian w konkretnych obszarach towarowych, cenowych, czy informacyjnych.

PHP jest jednym z kilku języków stosowanych do programowania i tworzenia dynamicznych stron internetowych. Jest on językiem typu server-side, tzn. pracującego po stronie serwera www( jego skrót pochodzi od "Personal Home Page" ) i został napisany przez Rasmusa Lerdorfa. Obecnie jest to pełnowartościowy język programowania który W ciągu ostatnich lat uległ pewnym zmianą przechodząc kolejno wersje PHP3, PHP4 i PHP5.

Dzięki swej elastyczności i funkcjonalności współpracuje on z wieloma bazami danych np. MySQL oraz z usługami sieciowymi np. HTTP czy IMAP i POP3. Powodem jego znacznej popularności jest też fakt iż PHP jest rozprowadzany na otwartej licencji i każdy może pobrać go za darmo, zainstalować i używać bez żadnych ograniczeń zarówno do celów prywatnych jak i komercyjnych.

PHP jest rozprowadzany głównie w postaci kodu źródłowego dzięki czemu może współpracować na wielu platformach np. Linuksie, FreeBSD lub Windows. Może też być zainstalowanym jako moduł APACHE.

ZADZWOŃ DO NAS
+48 601 949 949
NAPISZ DO NAS
vestafox@vestafox.com